wpisy, które warto przeczytać

7 WPISÓW BLOGOWYCH, KTÓRE WARTO PRZECZYTAĆ

Jako blogerka, przeznaczam ogromną ilość czasu na czytanie. Bo bloger to taka osoba, która dużo czyta. (Pewnie zastanawiasz się w tym miejscu, czy coś mi się nie pomyliło, ale zaręczam, że nie :))

Czytam, żeby lepiej pisać, żeby się rozwijać w różnych dziedzinach i oczywiście dla przyjemności. Oprócz książek czytam także dużo innych blogów. Mam wśród nich swoje ulubione, takie, do których wracam po kolejną dawkę pozytywnej wiedzy, po inspirację lub choćby po to, aby poczuć dobre wibracje :)

7 wpisów blogowych, które warto przeczytać – to zbiór treści wartościowych, skłaniających do przemyśleń, inspirujących. Całe zestawienie jest spójne z tematyką bloga. Wszystkie poniższe tematy znajdują się w kręgu moich zainteresowań i wiążą się ze spokojniejszym, lepszym życiem. Spokój, uważne życie w zgodzie z naturą, rozwijanie w sobie pozytywnych cech, troska i zrozumienie siebie – tego szukam na innych blogach.

Jeśli i Ty lubisz podobne tematy, to mam nadzieję, że moje propozycje przypadną Ci do gustu :)

 

Agnieszka Maciąg

Złość – jak sobie z nią poradzić? Czy może być pozytywna?

Łatwo zauważyć jak niszczącą moc mają gniew i złość, kiedy wymierzone są w drugą istotę lub w siebie samego. Ale czy wiesz także o tym, że emocje te mogą być dla Ciebie także narzędziami do samodoskonalenia? We wpisie Pani Agnieszki znajdziesz odpowiedź jak możesz wykorzystać je w dobrym celu. Przeczytasz również o tym, jak sobie radzić z negatywną stroną złości. Sama wracam do tego wpisu wielokrotnie, gdyż zawiera ogromną dawkę  wartościowych porad.

Ważne jest, abyśmy nie uciekali od emocji, nie wypierali ich, nie zamiatali ich pod dywan, ale umieli je przepracować, przyjrzeć się im i przekształcić.

Agnieszka Maciąg

 

W mojej naturze

Co kryje las

Uwielbiam ten wpis Uli o lesie. Przenosi mnie do miejsca, które jest mi bardzo bliskie – lasu w rodzinnych stronach. Dzięki opisom Uli, niemal czuję zapach sosnowych igieł i słyszę ćwierkanie ptaków. Piękne zdjęcia i spokojny nastrój wpisu przypomina mi, że to właśnie cisza lasu najlepiej ładuje moje introwertyczne bateryjki :)

A rano ptaki śpiewają porannie. Budzą się najwcześniej i budzą się nagle. Od razu zaczynają swoje trele. Z taką energią i radością zaczynają nowy dzień, że mogłyby tą energią (i radością) obdarować kilkoro ludzi.

Ula Stępniewska

 

PureStyle

Co możemy zrobić dla naszej planety?

W moim zestawieniu nie mogło zabraknąć wpisu, który porusza temat troski o planetę. Gosia zebrała w nim swoje pomysły na wprowadzenie świadomych zmian, dzięki którym możemy realnie zadbać o nasz dom, którym jest Ziemia. Bo dbanie o ten nasz dom powinno obchodzić nas najbardziej, z prostej przyczyny – natura bez człowieka sobie poradzi, ale w drugą stronę to nie zadziała.

Być może wiecie, albo też nie, bo niestety stanowczo za mało się o tym mówi, sytuacja naszej planety jest obecnie taka, że jeśli niczego nie zmienimy, to skutki mogą być opłakane już dla pokolenia naszych dzieci.

Małgorzata Mostowska

 

Justamoments

10 wartości będących wyrazem miłości do siebie

W majowym podsumowaniu pisałam o tym, że książka Projekt Szczęście zainspirowała mnie do stworzenia kodeksu, gdzie rady typu Zwolnij lub Bądź zawsze sobą, mają mi przypominać o tym, co dla mnie dobre. Wpis Justyny bardzo mi się spodobał, również za sprawą pięknego zbioru wartości. Każda z nich zwraca uwagę na wnętrze i pomaga w pokochaniu siebie. Warto przeanalizować sobie te wartości i zastanowić się w jaki sposób ja wyrażam miłość do siebie.

Zawarłam tu najważniejsze moim zdaniem wartości, które pomagają kochać samego siebie, miłością szczerą, dobrą, zdrową. Jest tu wszystko to, czego się ostatnio dowiedziałam, nauczyłam i staram się stosować w codziennych sytuacjach.

Justyna | Justamoments

 

Wonder and Ponder

Jak przejrzeć na oczy i uwierzyć, że już teraz jesteś silną osobą

Przyznam, że nie mogłam się zdecydować, który z wpisów Emilii wybrać, gdyż najchętniej podlinkowałabym wszystko po kolei, jak leci :). Po długim namyśle, wreszcie zdecydowałam się na wpis z powyższego linku. Z lekkością, humorem i ogromną dawką pozytywności, Emilia pokaże Ci dokładnie, palcem, gdzie jest Twoja siła i co o niej świadczy :)

Twoje rany nie świadczą o tym, że brak Ci siły. Wręcz przeciwnie, są dowodem na to, że idziesz do przodu, mimo że nie jest łatwo! A to, że czasem trzeba się zatrzymać i zalepić skaleczenia plajsterkami – cóż, trzeba to wpisać w koszty.

Emilia Mielko

 

Psycholog Wrońska

Co to jest psychologia pozytywna?

Na temat psychologii pozytywnej miałam dotychczas dość mylne wyobrażenie. W swoim obszernym i wyczerpującym wpisie, Dominika odpowiada na pytanie czym jest psychologia pozytywna, a także proponuje ćwiczenia pomagające w zmniejszeniu negatywności i zwiększeniu pozytywności. Jeśli nie lubisz idei pozytywności na siłę, osiąganej przez przyklejanie uśmiechu i patrzenia na rzeczywistość przez różową mgiełkę, to ten wpis jest dla Ciebie :)

(…) psychologia pozytywna proponuje zupełnie inne podejście. Uwaga zostaje zwrócona na zasoby jakie każdy człowiek ma w sobie i które może wykorzystać po to aby radzić sobie z trudnościami.

Dominika Wrońska

 

Slow Work

Wysoko wrażliwi w pracy

Kim są ludzie wysoko wrażliwi? Jak mogą lepiej radzić sobie ze swoją wrażliwością w pracy? Jakie drogi zawodowe są dla nich najlepsze? Jeśli zauważasz, że otoczenie, w którym funkcjonujesz, za bardzo Cię przytłacza i podświadomie przeczuwasz, że możesz należeć do osób wysoko wrażliwych, koniecznie przeczytaj.

WWO mocniej reagują zarówno na pozytywne, jak i negatywne doświadczenia. Empatia u WWO to nie tylko domyślanie się co czuje druga osoba, ale w pewnym stopniu odczuwanie tego samego co on.

Iwona Krasoń-Forkasiewicz

 

Jeśli podobały Ci się moje propozycje wartych uwagi wpisów, zapraszam Cię na fanpage bloga na Facebooku. Regularnie udostępniam tam wartościowe treści innych autorów.

A może polecisz mi jakieś swoje ulubione blogi lub wpisy? Napisz mi o czym Ty lubisz czytać :)


Uważasz, że wpis jest wartościowy? Podziel się nim z innymi przy pomocy tych malutkich przycisków poniżej. Niech przyda się komuś jeszcze :)

20 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *