lato nad morzem

MUZYKA KOJĄCA DUSZĘ – LATO NAD MORZEM

Stopy zanurzone w ciepłym piasku, a w uszach szum wiatru i fal. Przede mną woda aż po horyzont, a za mną las. Na dzikiej plaży nie ma prawie nikogo, a z każdej strony otacza mnie spokój.

Mieszkam nad morzem i lubię na nie patrzeć o każdej porze roku. Jednak najpiękniejsze jest właśnie latem. Nadmorski klimat towarzyszy mi również w domu, w postaci przyniesionych z plaży muszli, czy ulubionych, kojarzących się z morzem dźwięków. Muzyka kojąca duszę – lato nad morzem to wybrane utwory z mojej wakacyjno-letniej playlisty, którymi chcę się z Tobą podzielić.

 

Woda, piasek, beztroska, relaks…

…romantyzm i marzenia. To właśnie lato. A jeśli romantyzm, to morze, a jeśli morze, to zachód słońca – codziennie inny i niezmiennie zachwycający. Poniższe utwory mają w sobie to wszystko i coś więcej. Dla każdego to “coś” może być inne, dla mnie to skojarzenia z czymś pięknym: naturą, podróżami, wiatrem we włosach, bielą i błękitem… 

Lato nad morzem…

 

Follow the silence
Far from the sadness
Leave all the madness behind…

Eliane Elias

Running – Eliane Elias

Lato i bossa nova to dobrana para. Połączenie rytmu i ciepłego głosu brazylijskiej wokalistki sprawia, że moje myśli zawsze wędrują ku morzu. Jeśli miałabym wskazać jeden utwór, który najbardziej kojarzy mi się z latem nad morzem, to byłby to właśnie ten. Pusta plaża, skąpana w ciepłym świetle popołudniowego słońca i wiatr unoszący daleko wszelkie zmartwienia…

Summer Sun – Chris Coco

Lekka i przyjemna kompozycja Chrisa Coco niezmiennie wprowadza mnie w swobodny i beztroski nastrój.  Kojarzy mi się z letnim, chylącym się ku zachodowi słońcem i spacerem po uroczym, nadmorskim miasteczku. I choć utwór jest spokojny, przywodzi mi na myśl miejsce tętniące życiem, mimo później pory.

Full Sail – Ryan Farish

Morska bryza, fale, przestrzeń i bezkresne błękitne niebo… Utwór ten (podobnie jak inne Ryana Farisha) zawsze poprawia mi samopoczucie, dodaje energii i sprawia, że świat wydaje mi się piękniejszym miejscem. To po prostu kawałek bardzo pozytywnej, chilloutowej muzyki, do słuchania praktycznie o każdej porze.

Pacifique – Deep Forest

Samo oglądanie wideo do Pacifique jest dla mnie relaksującym doznaniem. Bajeczne krajobrazy wysp na Pacyfiku, egzotyka i czysta natura, nie skażona cywilizacją. Wytchnienie od codzienności, z piękną kompozycją w nurcie New Age w tle. Deep Forest tworzą muzykę z całego świata. Jak zawsze, na najwyższym poziomie.

 

I watched the sunrise, like a fire in the sky
I saw the sunrise, like the fire in your eyes
Waiting for your love to call me, home
To the silent place

Bliss

Sunrise – Bliss

Uwielbiam muzykę Bliss. Jest łagodna, spokojna, błoga, jak wskazuje nazwa grupy. Sunrise jest również takim utworem. Choć jego tematem jest wschód słońca, ja lubię go słuchać wieczorem. Wycisza, relaksuje, wprowadza w pozytywny nastrój. Jak ciepłe promienie słońca, jak lekki, letni wiatr… :)

Windbreaks – Chicane

Lato nad morzem przy dźwiękach Windbreaks jest jeszcze bardziej przyjemne. Chicane tworzy dość energiczną muzykę elektroniczną i taki też jest ten utwór – w późniejszej fazie dość dynamiczny. Ma jednak w sobie nutkę chilloutu (spokojne wstawki i chóralny wokal), dzięki czemu jest dla mnie jak napełnienie płuc świeżym, rześkim powietrzem. Morskim, leśnym, górskim, każdym… :)

Sunday – Nikonn

Niedzielny poranek. Otwieram oczy, wstaję i podchodzę do okna. Za nim rozpościera się widok pustej, zalanej słońcem plaży, uderzających o brzeg fal i chmur pędzonych wiatrem. Błękitny bezkres, aż po horyzont. Niestety, moje poranki tak nie wyglądają :) Ale lubię je sobie tak wyobrażać, słuchając leniwych dźwięków Sunday.

 

Spokojne lato z muzyką w tle

Życzę Ci, żeby lato upłynęło Ci spokojnie. Niezależnie od tego, czy spędzasz to lato nad morzem, w górach, czy w jakimkolwiek innym zakątku. Proste życzenie, czasem trudne do spełnienia w dzisiejszym pędzie życia. Mimo to, zachęcam Cię do spędzenia chociaż paru  minut z Twoją ulubioną muzyką. Być może dzięki temu zyskasz choć odrobinę spokoju.

A jeśli spodobały Ci się moje propozycje, zapraszam Cię do wcześniejszego muzycznego wpisu – Muzyka kojąca duszę – miłość. Znajdziesz tam utwory lekkie i romantyczne, idealnie współgrające z letnim klimatem i stanowiące przyjemne uzupełnienie powyższego zestawienia.

 

A jakie są Twoje ulubione dźwięki na lato?


Uważasz, że wpis jest wartościowy? Podziel się nim z innymi przy pomocy tych malutkich przycisków poniżej. Niech przyda się komuś jeszcze :)

21 komentarzy

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *